Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin SXSW konferansında yaptığı bir açıklamada küresel ekonominin gelecek 10-20 yıl içerisinde 10 kat büyüyeceğini ve bunun çoğunluğunu blockchain teknolojisinin oluşturacağını söyledi.

Blockchain teknolojisinin küresel ekonomide büyük bir pay sahibi olacağını düşünen Lubin, Blockchain’in günümüzdeki kullanımına da dikkat çekti. Lubin, günümüzde ‘normal’ insanların pek fazla blockchain tabanlı sistem kullanmadığını söylerken bu durumu 1983 yılında ‘normal’ insanların birbirlerine e-posta göndermemesine benzetiyor.

Bunların yanı sıra Lubin, Ethereum 2.0‘a yönelik sözlerini de tekrar yineledi. Mevcut Etehereum sürümünde ve Bitcoin’de çok fazla verimsizlikler bulunduğunu belirten Lubin Ethereum 2.0 sürümünün böyle olmayacağını söylüyor: “Bitcoin ve Ethereum’un mevcut sürümünde herkesin senkronize olmasını sağlamak için özel bir donanıma, çok fazla elektrik yapmaya ve fazla işlem gücüne ihtiyacınız var. Ethereum 2.0 ile birlikte blockchain sistemini çok daha güçlü, ölçeklendirilebilir ve az enerji harcayan bir hale getireceğiz

Küresel ekonominin Blockchain’den fazlasıyla yararlanacağını düşünen Ethereum kurucu ortağı Lubin, geçtiğimiz günlerde de sanatçıların ve gazetecilerin blockchain teknolojisinden yararlanabileceğine yönelik açıklamalarda bulunmuştu.