Son zamanlarda blockchain teknolojisi yönelik yürüttüğü çalışmalarla gündeme gelen Kakao Group, Samsung ile olası bir iş birliğine gidebilir.

Kakao’nun Klaytn ana ağı yakın zamanda canlıya alınmıştı. Daha sonra Kakao, Klaytn tokenlarını “birkaç cüzdan sağlayıcısı ile birlikte” yönetebilecek bir kripto para birimi cüzdanı üzerinde çalıştığını da açıklamıştı.

Cüzdan kullanıma sunulduktan sonra Kakao, kullanıcıların uygulamayı Google Play Store üzerinden indirmeleri yerine Klaytn blockchain uygulamalarının (bapps) bulunduğu kendi mağazasından indirmelerini istiyor.

Diğer taraftan FnNews’in haberine göre GroundX üzerinde çalışan ismi verilmeyen bir geliştirici Samsung’un kendi blockchain cüzdanını Klaytn Bapps ile uyumlu hale getirmek için güncelleme üzerinde çalıştığını ve Kakao ile görüştüğünü söylüyor.

Samsung’un blockchain cüzdanı, firmanın son amiral gemisi telefonu Galaxy S10 ile birlikte kullanıma sunulmuştu. Geçtiğimiz haftalarda da şirket, cüzdanın yararlanabileceği dapps (decentralized apps) sayısını artırmak istediğini açıklamıştı.

Kakao, yaklaşık 50 şirketin bapps’lerini yeni pazarında sunacağını ve kullanıcıların burasının Klaytn bapps’lerine erişebileceklere tek yer olmayacağını da söyledi.

Kakao henüz Samsung ile görüşmelerde bulunduğuna dair resmi bir çıklamada bulunmadı.