Daha önce MG Stover firmasının muhasebe kolu olan CoinVantage, yatırımcılara özel kripto araçları geliştiren Picks&Shovels firmasıyla birleşerek Interchange adında yeni bir oluşum başlattı. Sekiz ekip üyesinden oluşan yeni firma, aralarında fon yöneticileri, riskten koruma fonları ve dijital borsaların da olduğu 100’den fazla firmaya yazılım uygulamaları geliştirecek.

Rakiplerine oranla çok daha güçlü bir uygulama üzerinde çalıştıklarını belirten firma yetkilileri yaptıkları açıklamada:

“Proje üzerinde zaten büyük bir özenle çalışıyorduk. Aramıza katılan iki ortağımızın uzmanlıklarından edineceğimiz fayda ile ilerleyişimiz daha da hız kazanacak.” diye konuştu.

CoinVantage, Cuma günü açıklanan birleşmeye kadar, 2017 yılından bu yana MG Stover’a bağlı olarak çalışıyordu. Kripto para yönetimi konusunda önceden tecrübesi olan firma, 2014 yılı başlarından beri dijital varlık fonlarına hizmet veren ilk firmalar arasında bulunuyor. MG Stover kurucusu ve CEO’su Matt Stover birleşmeyle ilgili yaptığı açıklamada:

“Picks&Shovels ile olan birleşme, iki firmanın sistemlerini bir araya getirerek üstün nitelikli bir ürün ortaya çıkarmalarını sağlayacak. Sektörde dijital varlık yönetimi liderlerinden biri olacağını düşündüğümüz Interchange için oldukça heyecanlıyız.” diye konuştu.

Coindesk’in haberine göre Picks&Shovels, daha önce hem medya hem de sosyal platformlarda yaptığı girişimlerle tanınan Galligan, ZeroBlock kurucu ortaklarından Held ve RTBTC kurucusu Moody üçlüsünün bir araya gelmesiyle oluşan güçlü bir ekip. Gelişmelerle ilgili konuşan Galligan, bu birleşmenin aynı zamanda 2019 yılı için trendleri belirleyeceğini düşünüyor. Galligan konuyla ilgili olarak:

“İşleri kurumlar için daha kolay hale getirmek bence bu yılın ana teması olacak.” diye konuştu. San Francisco, New York ve Denver şehirlerinde 3 farklı ofise sahip olan Interchange, şu günlerde yeni mühendislerini arıyor.