MoneyGram’ın ürün ve inovasyon müdürü Youri Bebic, Robotik İşlem Otomasyonu ve AI Enstitüsü’ne verdiği bir röportajda kripto para birimlerinin sınır ötesi para transferinin geleceği olabileceğini söyledi.

Mevcut durumda şirketler bir uluslararası par transferi yaptığında şirketler sınır ötesi para taşımıyor. Bebic durumu şöyle açıklıyor: “Para zaten orada. Tüm dünyadaki banka hesaplarına fon ayırıyoruz ve sonra değer aktarımı yapıyoruz.” Bebic bu durumun nispeten daha hızlı olduğunu söylüyor. Ancak kripto para birimlerinin kullanıldığı bir senaryoda önceden finanse edilmiş banka hesaplarına gerek kalmayacağını, bunun yerine kripto para birimi borsasının kullanılabileceğini savunuyor. Bebic kripto para birimini yerel para birimlerine karşı satmak ve bunu başka banka hesabına yatırmanın ya da müşterilere nakit olarak vermenin daha olay olacağını söylüyor.

Bebic şu anda bunu başarmanın önündeki en büyük engelin bazı bölgelerdeki likidite eksikliği ve az gelişmişlik olduğunu sözlerine ekledi. Bununla birlikte bunun “muhtemelen” para transferlerinin geleceği olacağına da inanıyor.

MoneyGram hali hazırda kripto para birimlerini kullanarak para transferi gerçekleştirme yönünde çeşitli çözümler sunuyor ve Ripple ile bir kavram kanıtlama çalışmasını tamamladı.