Bloomberg’in haberine göre Wall Street bankacılık devi Bank of America, kripto para piyasasını ele almak için yeni bir pazar araştırma ekibi kuruyor.

Kurulacak olan yeni ekip 2013 yılında bankaya katılan Alkesh Shah tarafından yönetilecek.

Bank of America küresel araştırma başkanı Candace Browning, konuyla ilgili olarak “Kripto para birimleri ve dijital varlıklar, en hızlı büyüyen gelişen teknoloji ekosistemlerinden birini oluşturuyor. Güçlü endüstri araştırma ekibimiz, pazar lideri küresel ödeme platformumuz ve blokzinciri uzmanlığımız sayesinde düşünce liderliği sağlamak için benzersiz bir konumdayız.” ifadelerini kullandı.

BofA’nın bu hamlesi bankaların son zamanlarda kripto alanına artan ilgisiyle birlikte geliyor. Goldman Sachs ve Citigroup, geçtiğimiz aylarda zengin özel servet müşterilerine yönelik Bitcoin açma girişimlerini duyurmuşlardı. Bununla birlikte bir dizi kripto para birimi firması kamu piyasalarına giriyor ve bu da sektördeki firmaları kapsayan araştırma talebini eninde sonunda artıracak.

Bank of America, daha önce Paxos’un blokzinciri ödeme platformuna bağlı olduğu için kripto para birimi alanına yeni sayılmaz. Ayrıca bankanın blokzinciriyle ilgili düzinelerce kendi patenti de bulunuyor.

Bank of America, Paxos’un blokzinciri ödeme ağına katıldı

KaynakThe Block