Uluslararası seyahatler sırasında yüksek işlem ücretleri ve yavaş ödeme sürecini bitirmek isteyen LG Uplus, Blockchain tabanlı yeni bir ödeme sistemini hayata geçiriyor.

Güney Kore’nin dördüncü büyük holding şirketi LG Corporation’ın sahibi olduğu LG Uplus, Blockchain tabanlı bir denizaşırı ödeme hizmetini kullanıcılarına sunacak.

Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre, LG Uplus Amerika, Güney Kore ve Japonya’da bulunan ortaklarıyla beraber çalışarak, kullanıcılara uluslararası seyahatler sırasında hızlı ve daha az maliyetli bir ödeme sistemi sunacak.

LG Uplus’ın yeni hizmeti 2019 yılında piyasaya sürülecek

2019 başında piyasaya sunulması beklenen bu yeni sistemin, Amerikalı proje partneri TBCASoft tarafından sağlanan bir Blockchain ödeme platformuna dayandığı açıklandı.

LG Uplus ayrıca, geçtiğimiz hafta içerisinde, deneme süreci sırasında beraber çalışmak üzere, Tayvan merkezli Far EasTone Telekomünikasyon ve Japonya merkezli SoftBank ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

LG Uplus aboneleri bu servis sayesinde, Tayvan ve Japonya’ya seyahat ettikleri sırada cep telefonlarını kullanarak belirli perakendecilerden kolayca alışveriş yapabilecekler. Benzer şekilde, Far EasTone ve SoftBank kullanıcıları da, Kore ve Japonya’da seyahat ederken telefonla ödeme yapabilecekler.

Şirket bu uygulamayı piyasaya sunarak, kullanıcıların yüksek maliyetli kart işlemlerinden kurtulmasını ve hızlı bir şekilde ödeme yapabilmelerini sağlamak istiyor. Böylece kullanıcılar cep telefonu tarifeleri üzerinden ve kendi yerel para birimleri üzerinden işlem yapabilecekler.