Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması LINE, ülkede kendi kripto para borsasını kurmak için düzenleyicilerden ona bekliyor.

Bloomberg’in haberine göre düzenleyicilerden onay almaya oldukça yakın olan LINE, Finansal Hizmetler Ajansı’ndan (FSA) lisansını alacak.

LINE’ın kuracağı, BitMax adını alacak olan borsa, lisans alındıktan birkaç hafta sonra faaliyete geçecek. Habere göre BitMax, LINE’ın Japonya’daki 80 milyon kullanıcısına bitcoin ve kendi token’ı Link dahil olmak üzre kripto para birimleriyle işlem yapmaları olanağı sağlayacak. Bu hamleyle birlikte LINE, Singapur’da açtığı Bitbox borsasından sonra ikinci kripto borsasını açmış olacak.

En başta bir mesajlaşma uygulaması olarak yola çıkan LINE, zamanla kâr etmek için FinTech alanına doğru kaydı. Bu ayın başlarında firmanın dijital cüzdanı LINE Pay, Visa ile birlikte müşterilerine blockchain tabanlı çözümler ve sınır ötesi ödeme hizmetleri sunmak için anlaşmaya gittiklerini duyurmuştu.

Firma, bahsi geçen onaydan ayrı olarak Japonya’da bir bankacılık lisansı da almaya çalışıyor. Bloomberg’in haberine göre bunun gerçekleşmesi için firmanın en azından gelecek seneyi beklemesi gerekiyor. Şirketin gelecekte hisse senedi aracılığı ve bankacılık servislerine de el atması bekleniyor.