Özellikle Brexit sonrası Avrupa’nın yeni yükselen FinTech merkezleri arasına giren Dublin’de 175 kişiyi istihdam etmeyi hedefleyen Mastercard, Blockchain alanında da uzmanlara ihtiyaç duyuyor.

Londra’nın Brexit ile birlikte Avrupa Birliği’nden ayrılması, kıta genelinde yeni finans ve teknoloji merkezlerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. İrlanda’nın başkenti Dublin de bu şehirlerden biri. İrlanda’nın sunduğu vergi indirimi ve çeşitli fırsatlardan faydalanmak isteyen FinTech şirketleri Dublin’i Avrupa’da inovasyonun yeni üssü olarak görüyor. Mastercard, İrlanda’daki faaliyetlerini büyütmek için 175 yeni uzmanla anlaşmaya hazırlanıyor.

Coin Telegraph’ta yer alan habere göre alınacak uzmanlar arasında Blockchain alanında deneyimli olanlara öncelik verilecek. Buna göre Mastercard, ödeme alanında inovasyonu körüklemek için yazılım mühendisleri, veri bilimciler, IT güvenlik uzmanları ve Blockchain uzmanları arıyor.

İrlanda’nın uluslararası FinTech ve ödeme şirketleri için pek çok fırsat sunduğuna değinen hükümet yetkilisi Heather Humphreys, özellikle devletin bilgiye dayalı sektörlerdeki büyümeyi körüklemek için gerekli adımları attığına değindi. Mastercard geçtiğimiz ay devlet tarafından basılan dijital para birimlerine açık olduğunu dile getirmişti. Yaklaşık iki yıl önce Blockchain’den faydalanarak anlık kredi kartı ödemesi yapmayı mümkün kılan bir teknolojinin patenti ise yine Mastercard tarafından alınmıştı.