Microsoft, Azure Blockchain hizmetlerini, Nasdaq’ın Finansal Framework’ü ile birleştireceği Blockchain için Nasdaq ile işbirliğine gittiğini açıkladı.

Bloomberg’in yayınlamış olduğu bir habere göre, Nasdaq’ın Finansal Framework’ü tüccarlar ve borsalar için etkileşimi artıracak yazılımlar sunuyor. Bu ortaklık ile Nasdaq müşterilerinin beraber çalışmasına yardımcı olacak bir Blockchain sistemi oluşturması amaçlanıyor.

Örnek vermek gerekirse; sağlanan teknoloji satıcıları ve alıcıları teslimat, ödeme ve yerleşimleri yönetilmesi için daha kolay bir şekilde eşleştirebilecek. Nasdaq Finansal Framework, müşterilere tek bir arayüz üzerinden Blockchain kullanma imkanı sunacak. Hem Microsoft hem de Nasdaq, Blockchain kullanımını kolaylaştırarak müşterilerin kendileri için en uygun seçimi yapmalarını sağlayacak.

Citi de Blockchain çözümleri için Nasdaq ile birlikte çalışıyor

Geçtiğimiz bahar aylarında, Citi Treasury and Trade Solutions ticari ödemeler için bir Blockchain çözümü geliştirmek için Nasdaq ile birlikte çalıştıklarını açıklamıştı. Citi halihazırda, mevcut ödeme altyapısını Blockchain’e geçirmek için kullanacağı CitiConnect için Chain ile ortak çalışıyor.

Hatırlarsanız Blockchain teknoloji platformu Stellar, kripto defter girişimi Chain’i satın almak için geçtiğimiz Haziran ayında harekete geçmişti. Lumens adlı kripto para biriminin de geliştiricisi olan Stellar’ın, Chain’i Lumens (XLM) cinsinden 500 milyon dolarlık ödeme yaparak bünyesine dahil edeceği gündeme getirilmişti. Ripple kurucu ortaklarından Jed McCaleb tarafından oluşturulan Stellar Lumens, en değerli kripto para birimleri arasında yedinci sırada geliyor.