Blockchain teknolojisini sermaye piyasalarına getirmeyi hedefleyen Symbiont, Nasdaq Ventures ve Citi’den 20 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

Galaxy Digital, Raptor Group gibi şirketler de bu yatırım turuna katılanlar arasındaydı. Symbiont bu yatırımı veri yönetimi, ipotek, özel sermaye ve sendikasyon kredileri alanındaki çalışmalarını genişletmek için kullanacak.

Finextra’nın haberine göre yatırımın bir parçası olarak Nasdaq, Symbiont’un kurumsal blockchain ve akıllı sözleşme platformu olan Assembly’yi, teknolojiyi benimseye hazır müşterilerine sunarak denemeyi vaat ediyor.

Nasdaq Venture Başkanı Gary Offner konuya yönelik: “Yatırımımız Symbiont’un kurumsal blockchain ve akıllı sözleşme platformunu Nasdaq Financial Framework içine entegre etmeyi de kapsıyor” açıklamalarında bulundu.

Assembly, finansal kurumların arası işlemlerinin eşler arası yapısını merkezi bir otorite olmaksızın sürdürmelerine olanak sağlarken aynı zamanda uçtan uca gizliliğe sahip paylaşımlı bir veritabanı sunan bir çözüm. Nasdaq’ın bu yazılımı kendi finansal çatısına nasıl entegre edeceği merak konusu.