Meta Venture Fund tarafından gerçekleştirilecek olan NFT Summit İstanbul 2022, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 28 – 29 Mayıs’ta kapılarını açıyor.

Dünyada büyük ses getiren NFT’ler, Türkiye’de de büyük ilgiyle karşılanıyor. NFT Summit İstanbul, dünyanın her yerinden teknoloji alanında yüksek profilli uzmanları, şirketleri, girişimcileri, sanatçıları, akademisyenleri, öğrencileri, bu işin ekonomisine ilgi duyan tüm katılımcıları 28– 29 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’na davet ediyor. NFT Summit İstanbul’da en güncel teknolojiler masaya yatırılırken, dünyanın dört bir yanından 50 NFT sanatçısı, özgünlükleriyle NFT Summit İstanbul için özel olarak tasarladıkları, fark yaratan eserlerini katılımcıların ve ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Uzman isimler, en trend konuları mercek altına alıyor

Yüksek profilli teknoloji uzmanları ve şirketlerinin gündemindeki en önemli konular, çeşitli oturum ve panel etkinliklerinde uzman isimler tarafından ele alınacak. NFT Summit İstanbul’daki temel odak noktaları, Dijital Sanatlar ve NFT, WEB 3.0, Metaverse ve Tasarım, Blockchain, DEFI–CEX/DEX, Akıllı Kontratlar, işin ekonomisi, yasal haklar ve yatırımlar olacak.

Uluslararası festivaller, projeler ve iş birlikleri ağı TodaysArt’ın kurucusu Olof van Winden, The Spicy Music Genel Müdürü George Stempolis, Metamask’ın ana şirketi ConsenSys şirketinin Üst Strateji Yöneticisi (Chief Strategy Officer) Simon Morris önde gelen konuşmacılar arasında.

Ayrıca, Humbl CEO’su Brian Foote, BoomHits CEO’su Jon Hook, Antenna NFT Kurucusu Katya Vinnikova, Bunch CEO’su Selçuk Atlı, Coniun.io Kurucu Ortağı Okan Uçkun, lucify.io Kurucu Ortağı Doruk Eker, Firefly Üst Analitik Yöneticisi (Chief Analytics Officer) Dr. Taylan Yıldız ve Inflow Network Kurucu Ortağı Afşin Avcı NFT Summit İstanbul’un uluslararası isimlerinden bazıları.

Uluslararası NFT sanatçılarının da konuşmacı olacağı ve tecrübelerini paylaşacağı NFT Summit İstanbul’da, Decol New Media Studio Kurucu Ortağı Nebi Cihan Çankaya, Ünsal Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı Av. Burçak Ünsal ve Aerospace Kurucu Ortağı Erim Varış gibi Türkiye’nin bu konuda önde gelen isimleri ve Türk NFT sanatçıları da paylaşımlarda bulunacaklar. Ayrıca bu alanlarda yeni projeler hayata geçiren isimler, proje detaylarıyla ilgili yaptığı sunumlarla katılımcıların ve ziyaretçilerin ufkunu daha da açacak.

Dünyanın dört bir yanında 50 NFT sanatçısı, eserlerini sergileyecek

Dünyanın dört bir yanından 50 NFT sanatçısı, Türk sanatçılarla birlikte NFT Summit İstanbul için Todays Art ve Decol ve iş birliğinde özel bir küratörlükle bir araya gelecek ve sanatlarını katılımcılara sergileyecek. Bu etkinlik için özel tasarladıkları eserleri, iki gün boyunca tüm katılımcılar bu eserleri görebilecek, sanatçılarla tanışabilecek ve beğendikleri eserleri satın alabilecek.

NFT Summit İstanbul kapsamında düzenlenen sergi, atölye çalışması, ağ geliştirme buluşmaları ve sosyal aktiviteler gibi birbirinden keyifli etkinliklerle katılımcılar ve ziyaretçiler bir araya gelerek ağlarını genişletme fırsatı da yakalayacak.