Oracle Blockchain Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Frank Xiong, katıldığı Forbes CIO Summit’te önümüzdeki üç yıl içinde şirketlerin yüzde 50’sinin Blockchain teknolojisini kullanmaya başlayacağını öne sürdü.

Kaliforniya’da gerçekleşen Forbes CIO Summit’te konuşan Xiong, önümüzdeki birkaç yıl içinde dünya genelindeki şirketlerin yüzde 50 ile 60 oranında Blockchain teknolojisini kullanmaya başlayacağını belirtti. Blockchain’in farklı iş modelleri üzerindeki etkisi hususunda da insanların artık çok daha gerçekçi düşündüğünü hatırlatan Xiong, “Blockchain’in tüm sorunlara çözüm üreteceğini düşündüğümüz safhayı geçtik. Böylelikle insanlar kendi iş süreçlerine en uygun çözümleri daha etkin biçimde geliştirebiliyor.” diye konuştu.

Forbes’e göre, Oracle şu anda tedarik zincirleri için Blockchain çözümünü kullanan 100’den fazla müşteriye sahip. Teknoloji devi son olarak Ekim 2018’in sonlarında Oracle Blockchain Bulut Hizmeti’ne dayanan bir hizmet olarak yazılım (SaaS) uygulama paketini hayata geçirdi. Coin Telegraph haberine göre bu çözüm paketi, müşterilerin tedarik zincirleri yoluyla ürünleri takip etmelerini, şeffaflığı artırmalarını, ürün teslimini hızlandırmalarını ve müşteri memnuniyetini artırmalarını sağlıyor.

Oracle geçtiğimiz dönemde ise bankalar ve finansal kurumlar için bir ödeme platformu sunan Avrupa merkezli bir FinTech girişimi olan SDK.finance ile stratejik iş ortaklığına imza atmıştı. Şirket, ödeme süreçlerini iyileştirmek ve aracıları kaldırmak için Oracle Blockchain Platformunu kullanacak.