Uluslararası para transferi sunan blockchain firması Ripple, bir blockchain araştırma programı için Çinli Tsinghua Üniversitesi ile iş birliği kurdu.

Pekin’deki Tsinghua Üniversitesi’nde geçtiğimiz hafta kurulan Fintech Araştırma Enstitüsü (THUIFR), küresel regülasyon politikalarına ve blockchain teknolojisine odaklanacak. Program kapsamında seçilen öğrenciler kurumsal ziyaretler gerçekleştirecek ve etkinliklere katılacak.

Üniversitenin uluslararası iş birliği ve gelişmeden sorumlu direktörü Ivy Gao, programın öğrencilere küresel blockchain regülasyon politikaları ile alakalı kapsamlı bir bilgi sunmayı hedeflediğini belirterek, blockchain teknolojisi için gelecekteki araştırmaları veya kariyerleri noktasında öğrencilere yardımcı olacağına inandığını söyledi.

Ripple’ın küresel operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı Eric van Miltenburg ise program amacının öğrencilere blockchain araştırmalarında fırsatlar sunmak olduğunu belirtti.

2018 yılının Haziran ayında Ripple, üniversiteler ile sağlanacak iş birlikleri ile blockchain konusundaki akademik araştırmalara 50 milyon dolar bütçe ayırdığını açıklamıştı. Ripple aradan geçen süre zarfında; ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Avrupa, Hindistan ve Güney Kore’deki kurumlar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 17 üniversite ile ortaklık yaptı.

Kaynak: Coindesk