Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Samsung Real etkinliğinde konuşan Samsung SDS CEO’su Hong Yuan Zhen, şirketin dijital dönüşümü için blockchain teknolojisinin oldukça önemli bir rol oynayacağını düşünüyor.

Etkinlikte Dijital Dönüşüm Planını açıklayan şirket, üretim, pazarlama, satış ve yönetim sektörleri için dijital inovasyonun desteğini nasıl alacaklarını katılımcılara aktardı.

Firma  blockchain teknolojilerini, AI (yapay zeka) ve IoT (nesnelerin interneti) teknolojileriyle birlikte “yenilikçi teknoloji ve platformlar” başlığı altında, teknik ve endüstri bilgisi açısından ana bileşenlerden biri olarak listeledi.

Hong Yuan Zhen daha önce blockchain teknolojisinin imalat endüstrisindeki verimliliği büyük ölçüde artırabileceğine ve yapay zeka ile birleştirildiğinde potansiyelini zirveye taşıyabileceğine dair açıklamalarda bulunmuştu.

2018’in yazında Samsung SDS finansal işletmeleri hedefleyen blockchain ağını başlatmıştı. Öte yandan bu yılın başlarında Samsung SDS blockchain işlemlerini hızlandırabilecek bir teknoloji geliştirdiğini duyurmuştu. “Nexledger Accelerator” adı verilen bu teknoloji Hyperledger Fabric ile test aşamasından geçmişti.