Japonya merkezli FinTech holding şirketi ve kurumsal blockchain ayılım şirketi R3 Japonya’daki işlerini geliştirmek için ortak çalışacaklarını duyurdular.

Yeni ortak girişim Corda lisansının sağlanması ve uygulanmasınının yanında yurt dışındaki R3 ve diğer Corda ortakları arasındaki iş birliğini de destekleyecek. Ayrıca bu ortaklıkla Doğu Asya bölgesindeki faaliyetlerin de ilerletilmesi bekleniyor.

R3 şu anda açık kaynaklı blockchain yazılımı Corda ve ticari versiyonu olan Corda Enterprise’ı geliştirmeyi sürdürüyor. Merkez bankaları ve düzenleyici kurumlar da olmak üzere dünya çapında farklı sektörlerden 300’den fazla şirket R3 konsorsiyumuna dahil. R3, hali hazırda finans, sendikasyon kredileri, ticaret finansı, sigorta, emlak, tedarik zinciri ve daha birçok alanda blockchain teknolojisi kullanarak projeler üretiyor.

SBI Grubu ise dijital varlık ekosistemini genişletmek için bu alana yönelik yatırımlarını ve ortaklıklarını genişletiyor. Bunun yanı sıra SBI Holding, yeni nesil FinTech ürünlerinin çekirdeği olacak olan blockchain teknolojisine yönelik yatırımlarını da finansal hizmetler ve girişimler yoluyla devam ediyor.