ADB Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) riskleri izlemek, uyumluluğu geliştirmek ve politikalar hakkında bilgi vermek için blockchain veri sağlayıcısı arıyor.

SEC tarafından listelenen gereksinimlere göre Bitcoin ve Ethereum blockchainleri zorunluyken Bitcoin Cash, Stellar, Zcash, EOS, NEO ve XRP verilerinin tümü tercih sebebi olarak belirtilmiş. Ek olarak, yeni blockchainler daha fazla öne çıktıkça, SEC bunlara destek verecek. Blockchain ile ilişkili işlemleri en başından bu yana takip etmek isteyen SEC’in bunun için hangi şirket ile anlaşacağı merak konusu.

Ayrıca SEC mümkünse hashing algoritmaları, hashing gücü, madencilik zorluğu ve ödüller, işlem miktarı ve büyüklüğü, token arzı ve blockchain büyüklüğü gibi başka meta veri ve zincir ölçümleri hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor.

Verilerin, güvenli, şifreli bir akış kullanarak her bir blockchain için doğrudan satıcının kendi node’u tarafından sağlanması bekleniyor. Ayrıca SEC verilerin doğruluğunu ve eksiksizliğini onaylamak ve finansal tablo denetim testinin gerekliliklerini yerine getirmek için belirli araçlar ile birlikte sunulması gerektiğini de belirtmiş.

SEC’in bunun için iş birliğine gideceği şirketle sözleşmesi 1 yıl olacak.