PayPal CEO’su Dan Schulman’a göre Venmo kullanıcıları uygulamanın sadece para gönderme hizmetiyle sınırlı kalmasını istemiyorlar. PayPal’ın ilk blockchain yatırımı da bu alanda kullanılabilir.

PayPal ilk kez Venmo’nun kullanıcı sayısına dair verilerini paylaştı. Şirketin açıkladığı ilk çeyrek raporundaki verilere göre eşler arası para gönderme platformu Venmo’nun 40 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu durum birçok analisti şaşırttı. Deutsche Bank’tan Bryan Keane’in de dediği gibi 40 milyon aktif kullanıcı sayısı birçoklarının tahmininin ötesindeydi.

Dan Shculman da bu sonuçlardan yola çıkarak Venmo’nun hizmetlerini genişletmesi gerektiğini düşünüyor. Bu vesileyle Schulman, gelecekte Venmo kullanıcılarının hesaplarını online satın alımlarda doğrudan kullanma olanağına sahip olacaklarının müjdesini de verdi.

Blockchain Spekülasyonları

Geçtiğimiz haftalarda PayPal, blockchain teknolojisine yönelik ilk yatırımını yapmıştı. Digital ID şirketine 15 milyon dolarlık yatırım yapan PayPal’ın bu teknolojiyi güvenlik protokollerine dahil etmek istediği biliniyor. Diğer taraftan şirketin blockchain teknolojisini aynı amaç dahilinde Venmo’ya da getirmek istediği söyleniyor.

Schulman, Venmo’nun servislerini e-ticaret ve uluslararası kullanıcılara yönelik genişleteceğini ancak bunun daha katı bir doğrulama süreci gerektireceğini söylüyor. Bu bağlamda PayPal’ın Digital ID şirketine yönelik yatırımının ilk meyvelerini Venmo’da da görebiliriz.