Facebook’un yeni kripto para birimi Libra’nın kurucu üyelerinden biri olarak gösterilen ödeme devi Visa’nın CEO’su Alfred F. Kelly, henüz hiçbir üyenin resmi olarak Libra projesine katılmadığını söyledi.

Kelly, şirketin üçüncü mali çeyrek raporu açıklanırken Libra konusunda da açıklamada bulundu. Kelly konuyla ilgili olarak: “Libra’ya katılmak için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladık. Sanırım bu ilgiyi gösteren 27 şirket var, biz de bunlardan biriyiz. Yani kimse henüz resmi olarak projeye dahil olmuş değil” ifadelerini kullandı.

CEO ayrıca Visa’nın görüşmelerde olduğunu ve projeye katılma konusundaki nihai kararın, Libra Birliği’nin tüm düzenleyici kaygıları nasıl ele alacağı da dahil olmak üzere bir dizi faktör tarafından belirleneceğini sözlerine ekledi. Kelly henüz bunun için oldukça erken olduğunu düşünüyor.

Facebook, yeni kripto para birimi Libra’yı 2020’de piyasaya sürmek istiyor. Ancak şirketin bu girişimi ABD ve dünyadaki birçok düzenleyici kuruluştan tepki aldı.

Libra’nın yayınlanan whitepaper’ında 27 kurucu üyeden bahsedilse de Visa’nın CEO’suna göre henüz bu üyelerden hiçbiri resmi olarak projeye dahil olmamış. Facebook’un ilerleyen dönemlerde Libra için düzenleyicileri nasıl ikna edeceği merak konusu.