Japonya merkezli LINE Pay şirketi ve ödeme devi Visa perakende ve ticari müşterilerine yönelik yeni FinTech çözümleri sunmak için ortaklığa gitti.

Yapılan anlaşmaya göre iki şirket küresel ödeme, para transferi ve blockchain alanlarında geliştirmeler yaparak yenilikçi finansal deneyimler sunmayı amaçlıyor.

Plana göre blockchain teknolojisi, kullanıcıların işletmeler arası ve sınır ötesi ödemelerinin yanı sıra alternatif para birimi işlemlerini de kullanmalarını sağlayacak. İlerleyen dönemlerde bu iki şirketin özellikle ödeme dünyasına yönelik ne tür blockchain tabanlı yenilikler getireceği netlik kazanacak. Söz konusu Visa ve oldukça geniş bir kullanıcı tabanı bulunan LINE Pay olunca blockchain teknolojisinin potansiyelinin nasıl kullanılacağı merak konusu.

Blockchain teknolojisinin ötesinde LINE Pay kullanıcılar çok yakında dijital cüzdan uygulamalarında kullanmak için dijital Visa kartına başvurabilecekler. Böylelikle kullanıcılar mobil cihazları üzerinden bu kart ile ödemelerini yapabilecekler. Ek tüketici teklifleri denizaşırı ülkelerden gelen dijital ödemeleri ve entegre sadakat programlarını içerecek.

Visa’nın ticari müşterileri de bu uygulamadan benzer bir şekilde yaralanabilecek. İşletmeler, tüccarların LINE Pay hizmeti ve dijital cüzdanıyla etkileşime girme yolunda birlikte çalışmayı hedefliyorlar. Ayrıca LINE Pay kullanıcıları Visa’nın 54 milyon satış noktasındaki hizmetlelerinden de yararlanabilecekler.