Blockchain girişimcileri, kripto para ve Blockchain teknolojisi hakkında Amerikalıları bilinçlendirebilmek ve lobi faaliyetlerinde bulunmak için yeni bir birlik kurdular.

Bir grup kripto para ve Blockchain girişimcisi, Capitol Hill ve Amerika’nın genelinde nüfuzlarını artırabilmek için Blockchain Association’ı kurdular. Kar amacı gütmeyen bu ticaret birliğinin ilk üyeleri arasıda, San Francisco merkezli Coinbase ve Boston merkezli Circle Internet Financial yer alıyor. Birliğe katılan Kripto para ve Blockchain yatırım firmaları arasında Digital Currency Group ve Polychain Capital bulunuyor.

Washington merkezli grup, Kristin McKenzie Smith’i Dış İlişkiler Müdürü yaparak ilk görev atamasını da yapmış oldu. Daha önce Maine Senatörü Olympia Snowe’un asistanlığını yapan Smith, aynı zamanda Washington’da lobicilik yapıyordu.

Yapılacak lobi faaliyetleriyle Blockchain’in itibarı artırılacak

Blockchain Association’ın ana hedefleri arasında, politikacıları ve halkı Blockchain ve ve bağlı teknolojilerin faydaları konusunda eğitmek bulunuyor. Elbette bu hedef birçok lobici için standart sayılabilir ama, bu hamle küresel alanda milyarlarca dolarlık hacme erişen kripto paralar ve Blockchain teknolojisi için dönüm noktası olabilir.

Bu sektörlerin gelişimine karşılık olarak, halen yasa düzenleyiciler tarafında Blockchain tedirginlik yaratıyor. Blockchain Association yapacağı lobi faaliyetleriyle bunu tersine çevirmek istiyor. Geçtiğimiz aylarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin’i borsada işlem gören bir para birimi olarak görmeyi reddetmişti. Birlik bu durumu değiştirebilir.