Animoca Brands, Formula 1 ile global lisans anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Animoca Formula 1 yarışını içeren yeni bir blockchain oyunu yayınlayacak.

Cointelegraph’ın haberine göre “F1 Delta Time” isimli blockchain oyunu NFT olarak da bilinen takas edilemeyen token’ları kullanacak. NFT’leri diğer kripto para birimleri ile değiş tokuş yapılamayan eşsiz token’lar olarak nitelendirebiliriz.

F1 Delta Time oyunu NTF’lere dayalı koleksiyonları içerecek. Buna ek olarak NFT’ler oyun içindeki bir yarış bileşeni olarak kullanılabilecek. Oyundaki her bir NFT belirli bir oyuncuya ait olacak. F1 Delta Time’ın websitesinde yazanlara göre kullanıcılar oyun içinde bu NFT’lerin alışverişini gerçekleştirebilecek. F1 Delta Time oyunu, oyun içi koleksiyona katkıda bulunan gerçek dünya Grand Prix yarış sonuçlarını da içerecek. Oyunun ilk tanıtımının 10 Mayıs tarihinden gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Animoca Brands’in lisans anlaşması ile ilgili resmi basın bülteninde Formula 1’in popülaritesine ve Blockchain teknolojisinin nasıl bu alana fayda sağlayacağına dair açıklamalar da bulunuyor. Dünya çapında 506 milyondan fazla hayranı bulunan F1 yarışları 180 farklı ülkeden takip ediliyor. Blockchain teknolojisini oyunlarda kullanan girişim Animoca Brands ise yeni F1 Delta Time oyunuyla tüm F1 hayranlarına hitap etmek istiyor.