Hong Kong E-Ticaret Federasyonu sınır ötesi e-ticarette güveni artırmak adına sistemlerine blockchain teknolojisini entegre etmek için Dowsure Technologies şirketi ile stratejik ortaklığa gitti.

Federasyon tarafından 2016 yılında kurulan Hong Kong Trust Mark, fikri mülkiyet, bütünlük ve pazar yerlerine duyulan güvene yönelik anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak ve Hong Kong tüccarları ile alışveriş yapan tüm insanların güven seviyesini artırmak için çalışıyor. 2019 yılı itibariyle 1000’den fazla online satıcı tüketiciler için karşılıklı güveni sağlamak adına Hong Kong Trust Mark kullanıyor.

Federasyon bu güven programına katkıda bulunmak ve tüketicileri daha çok korumak için Dowsure firmasıyla stratejik bir ortaklığa gidiyor. Sigorta hizmetleri ile tanınan Dowsure, blockchain teknolojisini kullanarak tüketicileri ve satıcıları online alışverişlerde meydana gelebilecek kayıplara karşı koruyacak.

Hong Kong E-Ticaret Federasyonu Başkanı Mr. Joseph Yuen konuya yönelik: “Hong Kong Trust Mark’ı bir üst seviyeye taşımak adına Dowsure ile çalıştığımız için heyecanlıyız. Hong Kong, Greater Bay Bölgesi’nde güvenilir bir FinTech ve InsurTech merkezi olma avantajına sahip. Bizler de Dowsure’un InsurTech çözümü le birlikte e-ticaret tüccarlarına güvenli blockchain sigortası hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gelişmeler Hong Kong’un bir akıllı şehir olarak sağlılı dijital gelişim gösterdiğinin bir kanıtıdır.” ifadelerini kullandı.

2016 yılında kurulan Dowsure, Çin’in lider InsurTech şirketlerinden biri. Şimdilerde ise sınır ötesi e-ticaret işlemleri için güvenilir sigorta hizmetleri sunmaya başladı. Şirket bunu yaparken blockchain teknolojisinin nimetlerinden de yararlanmayı ihmal etmiyor.