Güney Kore’nin internet devi Kakao’nun blockchain çalışmalarını yürüttüğü Ground X, şirketin önümüzdeki Haziran ayında blockchain platformunu kullanıma açacağını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre 27 Haziran 2019’da açılacak olan ana ağ ülkedeki blockchain benimsenme oranını ciddi oranda artıracak. Güney Kore’de %96’lık bir pazar pyı bulunan Kakao, mesajlaşma, oyun, içerik hizmetleri ve finansal hizmetler gibi birçok alanda faaliyetlerini yürütüyor.

Kakao’nun blockchain platformu merkezi olmayan uygulamalara odaklanacak. Geçtiğimiz yılın Ekim ayından itibaren, geliştiriciler yeni ekosistemi test etmek için yaklaşık on yerli ve uluslararası ortakla birlikte çalışmalarını yürütüyorlardı.

Dahası geçtiğimiz aylarda Kakao’nun Klaytn için sunduğu ICO 90 milyon dolar değerlenmişti. Aralık ayında firma yerel bir token geliştirmek için Ground X ile toplam 300 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi planladığını duyurmuştu.

Güney Koreli yayın Fnnews’in haberine göre Kakao, Klaytn ana ağının piyasaya sürülmesinin ardından, mesajlaşma uygulaması olan KakaoTalk’a entegre bir kripto cüzdanı çıkarmayı planladığını da belirtti.