Daha önce kurumsal dünyaya yönelik Blockchain platformu için çalışmalar yürüttüğünü açıklayan Oracle, yeni platformunu pazartesi hizmete sunuyor.

Teknoloji dünyasının Blockchain’e en yakın isimlerinden biri olan Oracle, daha önce duyurusunu yaptığı kurumlara yönelik Blockchain platformunu devreye almaya hazır. Fortune’da yayınlanan habere göre yeni servis şirketlere tedarik zincirlerini izleme, küresel gönderileri takip etme, sınır ötesi ödemeler yapma gibi süreçleri Blockchain’e taşıma olanağı sunacak.

Bir süredir test çalışmaları devam eden yeni platform hakkında görüşlerini paylaşan Oracle Bulut Servislerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Amit Zavery, veri aktarımı ve bilgi akışı olan her yerde Blockchain’in kullanılabileceğini belirtiyor. Bu tür süreçlerin güvenilirliğine katkı sağlamak istediklerini kaydeden Zavery, sorunsuz bir Blockchain kullanımı için gerekli ortamı sağlamak istediklerini ifade ediyor.

Bir güneş enerjisi ekipman tedarikçisi olan Solar Site Design’ın güneş enerjisi projelerindeki müdahalelere karşı kayıtları koruma altına almak için; Arab Jordan Yatırım Bankası’nın elektronik fon transferlerini basitleştirmek için, bir zeytinyağı üreticisi olan Certified Origins’in gıda güvenliğini sağlamak ve tedarik zincirini yönetmek için Blockchain’den faydalandığı belirtilen haberde, Oracle’ın yeni platformunun Linux Vakfı tarafından sağlanan Hyperledger Fabric platformuna dayandığı belirtiliyor.