PwC tarafından yayımlanan yeni bir araştırmaya göre, Çin’in 2023 yılına kadar Blockchain alanında dünyanın süper gücü olması bekleniyor.

Dünya genelinde 14 ülkede 600 yöneticiyle gerçekleştirilen PwC anketine göre, dağıtık defter teknolojilerini geliştirme konusunda ABD’yi dünya lideri olarak gören katılımcıların oranı yüzde 29’a ulaşıyor. Çin ise yüzde 18 ile ikinci sırada geliyor. PwC yaptığı ankette yöneticilere ayrıca geleceğe ilişkin öngörülerini de sordu.

Buna göre, 2021 ile 2023 yılları arasında rüzgarın yön değiştirmesi ve liderliğin Uzak Doğu’ya kayması bekleniyor. Araştırmaya katılanların yüzde 30’u, Çin’in Blockchain alanında liderliği ele alacağına inanıyor. Gelecek beş yıl içinde ABD’nin öncü kalacağını öngörenlerin oranı ise yüzde 18’de kalıyor.

Blockchain alanında herkesin bir fikri olsa da, işi icraata dökme konusunda PwC de rakamların düşük olduğunu ortaya koyuyor. Ankete göre Blockchain üzerine yapılan çalışmalarda pilot veya canlı kullanım aşamasına geçebilmiş olanların toplamı yüzde 25’i bulmuyor. Projelerin yüzde 32’si geliştirme, yüzde 20’si ise henüz araştırma aşamasında görülüyor. The Next Web haberine göre 600 yöneticinin yüzde 14’ü, şimdilik Blockchain üzerine bir araştırma yapmadığını belirtiyor.

Raporun tamamına göz atmak için tıklayın.