Kripto para birimi devi Ripple, Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi kapsamında Kyoto ve Tokyo Üniversiteleri ile de anlaşmaya gittiğini açıkladı.

Ripple’daki küresel operasyonların kıdemli direktörü Emi Yoshikawa, Japon akademik dünyasının blockchain teknolojisine büyük ilgi olduğunu belirtiyor: “Japonya hızla kripto varlıklar ve blockchain konusunda lider bir güç haline geliyor. Bölge, mevcut finansal sistemi iyileştirmenin yollarını düşünme ve keşfetme konusunda daima öncü olmuştur. Blockchain ve kripto ile ilgili konularda akademik topluluklardan büyük bir ilgi gördük. Ripple, blockchain, dağıtık hesaplama, bankacılık ve FinTech gibi alanlarda geleceğin işgücünün bir parçası olmaları için öğrencilere ilgi ve ilham vermeyi taahhüt ediyor.” ifadelerini kullandı.

Tokyo Üniversitesi’nin blockchain araştırması yapan öğrencilere burs vereceği de açıklandı. Ayrıca ekonomi bölümü de blockchain ve uzlaştırma konusunda halka açık seminerler düzenleyecek.

Üniversitenin ekonomik profesörleri de aynı zamanda gelişen finansal sistem hakkında araştırmalar yapmakta. Ayrıca kripto varlıklar ve blockchain teknolojisi için düzenleme ve denetleme çerçevelerini de yürütüyorlar.

Kyoto Üniversitesi’nde ise yüksek lisans öğrencileri göçmen işçilerin para transferleri, mülteciler için dijital kimlik yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi gibi alanlarda blockchain araştırmalarını yürütüyorlar.

Ripple’ın Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi (UBRI) bu yeni katılımlarla birlikte 33 üniversiteye ulaştı.  Üniversitelerdeki blockchain farkındalığını artırmak ve buna yönelik teşvikleri çoğaltmak isteyen girişim Ripple’ın finansal ve teknik desteği ile çalışmalarına devam ediyor.