Blockchain girişimi Ripple, bir süredir devam ettirdiği finansal eğitime katkısını artırıyor. Şirket, yeni Ripple for Good adını verdiği programla toplam bağışını 100 milyon dolara çıkardı.

Daha önce çeşitli üniversitelerdeki Blockchain araştırmaları için bağışlarda bulunan Ripple, yeni sosyal sorumluluk programıyla katkısını artırmayı hedefliyor. Ripple for Good adı verilen yeni program için 25 milyon dolarlık bir bütçe ayıran şirket, daha önce farklı kanallar üzerinden gerçekleştirdiği 80 milyon dolarlık yatırımı 100 milyon dolar barajının üstüne taşımış olacak.

Ripple for Good, yapılan resmi açıklamada dünya çapında finansal hizmetlere erişimi kolaylaştırmak üzerine çalışan organizasyonları destekleyecek bir program olarak tanıtılıyor. Program ayrıca finansal okur yazarlığın artması, FinTech eğitimi ve STEM konularındaki projeleri de destekleyecek.

Bu yeni sosyal destek programı, Ripple’ın önceki destekleriyle paralellik gösteriyor. Şirket Haziran ayından bu yana University Blockchain Research Initiative (UBRI) programı aracılığıyla dünyanın dört bir yanında önde gelen üniversitelerle iş birliği yapmaya başlamıştı. Bu programın odağında ise Blockchain dışında kripto paralar ve FinTech üzerine yapılan araştırmalar ve inovatif çalışmaları desteklemek bulunuyor.

Ripple, bu desteklerinin haricinde çeşitli sivil toplum organizasyonlarıyla da etkileşim halinde bulunuyor. Şirket, DonorsChoose.org aracılığıyla devlet okullarındaki öğretmenleri desteklemeye de başlamıştı.

Şirketin bu girişimlerinin nihai amacının ise dünya çapında finansal erişimin yaygınlaşması. Resmi açıklamada bu hedef, “Ripple’ın yenilikçi teknolojisi ve büyüyen küresel erişimi sayesinde, zorluklara karşı masaya yeni ve farklı bir şey getiriyoruz. Hedefimiz, devrim niteliğindeki küresel ödeme sisteminin faydalarını herkes için daha erişilebilir kılmak. 2 milyar düşük bütçeli insanın bu yolla ekonomik yönden güçlenmesini istiyoruz.” sözleriyle aktarılıyor.