Güney Kore merkezli popüler oyun yapımcısı SkyPeople, Tron ile yeni bir blockchain oyunu geliştireceğine dair uzlaşı belgesi imzaladı.

Son olarak geçtiğimiz ay çıkardığı mobil RPG türündeki Final Blade oyunuyla özellikle Kore ve Tayvan’da ses getiren SkyPeople’ın, blockchain tabanlı yeni bir oyun geliştirecek olması birçoklarını heyecanlandırdı. Tron tarafından yapılan açıklamaya göre SkyPeople CEO’su Derek Park, Tron Vakfı ile blockchain oyunu geliştirmek için uzlaşı belgesi imzaladı.

Derek Park ve Justin Sun arasında imzalan bu belgeye göre ortaklık resmi olarak Nisan ayında başladı. Tron ile SkyPeople’ın bu anlaşma kapsamında geliştireceği oyunun adı ise ‘Dragon Castle’ olarak belirlendi. Tron blockchain üzerinde çalışacak olan Dragon Castle oyunu, daha sonra topluluktaki çeşitli faaliyetlerde kullanılabilecek olan kendi token’larını barındıracak.

Tron kurucusu Justin Sun, Tron ekosisteminde çalışacak olan oyunun her iki taraf için de yararlı olacağına inanıyor. Sun, bu ortaklıkla birlikte SkyPeople kullanıcı kitlesinin kripto para birimleriyle tanışacağını, Tron kullanıcı tabanının da blockchain temelli bir oyuna sahip olacağını söylüyor.

Tron’un blockchain oyunlarına yönelik ilgisi devam ediyor. Geçtiğimiz yıl oyun yapımcılarını ve dapp geliştiricilerini finanse etmek için özel bir fon kuran Tron, bu geliştiricilerle yakın çalışarak blockchain teknolojisinin oyun sektöründeki varlığını artırmak istiyor.