Les Échos’un haberine göre Fransız video oyun devi Ubisoft sektörde daha rekabetçi bir hale gelmek için potansiyel blockchain uygulamalarını araştırıyor.

Habere göre Ubisoft bir süredir blockchain uygulamaları üzerine çalışmalarını yürütüyor. Ubisoft’un blockchain kullanarak oyunların içine sanal objeler ve aksesuarlar yerleştireceği ve bunları para kazanılabilir hale getireceği de iddialar arasında.

Sanal aksesuarlar için blockchain teknolojisinin kullanılmasının faydası olarak bu koleksiyon öğelerine sahip olan kullanıcıların dijital mülkiyet haklarını koruyabilme imkanı gösteriliyor. Les Échos bu duruma şöyle bir örnek veriyor: “Fortnite’da bir kostüm satın aldığınızda yatırımınız kaybolur. Aldığınız aksesuar oyunda kalır. Blockchain kullanırsak dijital bir öğeye fiziksel bir varlık veririz.

Ubisoft blockchain uygulamalarını Ethereum üzerinde geliştirmeyi planlıyor. Les Échos’a göre şirketi yürüttüğü çalışmalar çoktan ileri aşamaya geçmiş durumda.

Henüz Ubisoft tarafından bir blockchain oyunu geliştireceği ya da oyun içi blockchain tabanlı koleksiyon öğeleri satacağına dair resmi bir açıklama gelmedi. Şu anda firma tarafından açıklanan herhangi bir zaman çizelgesi de yok. Ubisoft blockchain teknolojisinin yeni kullanım alanlarını keşfetmek için hala araştırma yapıyor olabilir.

Daha önce bu konu ile alakalı paylaştığımız içeriğimize de buradan ulaşabilirsiniz.