Güney Kore’nin önde gelen mesajlaşma platformu ve mobil ödeme hizmeti sağlayıcısı Kakao, Blockchain yatırımları için yeni ortak arayışında olduğunu açıkladı.

İsmi, Türkçe’de en kolay telaffuz edilebilen mesajlaşma platformlarından biri olan Güney Kore merkezli Kakao, şu sıralar bölgedeki Blockchain dünyasını hareketlendirecek bir girişim için çalışıyor. Mesajlaşma platformu dışında Kakao Pay isimli mobil ödeme şirketi, Kakao Brain isimli yapay zeka girişimi ve Kakao Ventures isimli girişim sermayesi yatırımı bulunan grup, Mart ayında Japonya merkezli olarak Blockchain çözümleri geliştirmek üzere Ground X birimini devreye almıştı.

Bloomberg’in haberine göre grup, şu sıralar Blockchain için yeni arayışlar içinde. Şirketin CEO’su Jason Han’ın röportajındaki açıklamalarına yer verilen habere göre Ground X, Blockchain üzerinde sunulabilecek internet veya mobil servislere sahip olan firmalarla ortak çalışmayı planlıyor.

Sadece Güney Kore’de aylık 50 milyon aktif kullanıcısı bulunan Kakao’nun CEO’su Han, Blockchain’i bu teknolojide uzman olmayanlar için erişilebilir hale getirmek istediklerini kaydetti. “Şu an Blockchain ile ilgili en büyük sorun, ortalama bir insanın kullanılabileceği hizmetlerde kullanılmaması.” yorumunu yapan Jason Han, bu durumu aşmak için pratik bir şekilde kullanılabilecek servislere yöneleceklerini, insanların kripto dünyanın dilini öğrenmek zorunda kalmadan kullanabilecekleri hizmetler sunacaklarını ifade etti.

Han, Ground X’in faaliyetleri için Japonya’yı tercih etme sebeplerini ise yasal durumlar olarak özetledi. Han, Güney Kore’de ICO yatırımlarının engellenmesi nedeniyle böyle bir karar aldıklarını belirtti.